Az indiai antilop kis számban India szinte teljes területén előfordul, kivéve a hegységeket és a nedvesebb területeket, mint például a Gangesz deltájának mocsarai és láperdői. Becslések szerint valaha mintegy 4 millió indiai antilop élt India síkságain-mára csupán 10 000 maradt belőlük. A fajt a vadászat és élőhelyének pusztulása egyaránt veszélyezteti. Indián kívül előfordul még Nepálban is. Korábban élt Bangladesben is, de onnan mára kihalt. Szintén kihalt Pakisztánból, de oda sikeresen vissza telepítették. Betelepített, szabadon élő populációi vannak Argentínában és az Egyesült Államokban Texas államban is.
Az állat hossza 100–150 centiméter, marmagassága 60–85 centiméter és testtömege 25–45 kilogramm. A baknak hároméves korában felül jellemzően fekete vagy sötétbarna bundája nő. Hátán, nyakán és fején, valamint lába külső felén ilyen a színe. Ez egyértelműen elüt a szeme körüli és az állán, mellkasán és hasán látható fehér szőrzettől. Csavaros szarva akár 60 centiméter hosszú is lehet. A nőstény felül világosabb, háta és feje pirosas-barnássárga, de nincs szarva. Testalja hasonlít a bakéhoz. Az antilopnak nagy szeme és füle van, kiváló a látása, a szaglása és a hallása, ezért hamar észleli a veszélyt. A gida bundája hasonlít a nőstényére.
forrásom: www.wikipedia.hu
![Egy hím és két nőstényindiai antilop](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5e/Blackbuck_male_female.jpg/260px-Blackbuck_male_female.jpg)
|